Internet daje możliwość korzystania z wielu rozwiązań będących jeszcze kilka lat temu niedostępnych albo bardzo drogich. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj telefonia voip, która zyskuje sobie zwolenników na całym świecie, bo to praktyczne i pewne rozwiązanie. Zapewne wiele osób zastanawia się, co zrobić, jeśli mamy centrale voip, ale z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Internetu?

Czy to oznacza, że nic nie będzie działać? Co wtedy z klientami chcącymi się z nami połączyć? Jest coś takiego jak funkcja callback dająca nam wiele możliwości. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Serwer, jaki posiadamy łączy się jednocześnie z naszym telefonem oraz z tym telefonem, do którego dzwonimy. W takiej sytuacji oba połączenia są wykonywane dzięki sieci telefonicznej i Internet nie jest potrzebny. Pozwala to na swobodne korzystanie z telefonu bez względu na to, co dzieje się z siecią internetową. Wystarczy kilkuminutowa awaria żeby klienci byli zaniepokojeni, a firma nie mogła do nikogo się dodzwonić. W dzisiejszych czasach oznaczałoby to chaos i niepotrzebne nerwy.

Jak działa oddzwanianie callback?

Z naszego numeru telefonu do serwera wysyłane jest zapylanie, wtedy następuje połączenie przychodzące i odsłuchujemy wiadomość słysząc, że mamy czekać na połączenie. Teraz następuje wysłanie z serwera połączenia do drugiego numer w tym przypadku klienta czy jakiejkolwiek innej osoby, z jaką chcemy się w tej chwili skontaktować. Wystarczy, że ta druga osoba odbierze połączenie i już można bez najmniejszych przeszkód ze sobą rozmawiać. Taką prośbę oddzwonienia callback można wykonać na dwa sposoby.

Można skorzystać ze strony firmy udostępniającej nam serwer. Wtedy dodajemy numer połączenie i łączymy się z numerem, jaki nas interesuje. Można również skorzystać z prośby oddzwonienia przez WAP. To dobre rozwiązanie, ponieważ można tym samym zmniejszyć obciążenie sieci internetowej. Na stronie firmowej można wstawić link na gdzie osoby zainteresowane będą wysyłały prośbę o oddzwonienie.

Jest to proste i jednocześnie skuteczne rozwiązanie wybierane przez wiele osób. Centrale voip to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Korzystają z tego rozwiązania małe, średnie jak i duże firmy. Można dzięki temu w łatwy i tani sposób korzystać z centrali, bez której firma nie może działać. Konfiguracja urządzenia jak i zakup potrzebnego sprzętu to bardzo niskie koszty. Z konfiguracją oddzwaniania callback można poradzić sobie samodzielnie lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowane firmy.

Kategorie: callback

2 Komentarze

Marcinkodes · 15 czerwca 2018 o 22:10

Oddzwanianie callback ratuje sytuacje w przypadku awarii lub innego nagłego zdarzenia 🙂 To świetna funkcja. Niskie koszty i łatwa konfiguracja to najważniejsze zalety.

Ilona65 · 17 czerwca 2018 o 20:48

Pierwszy raz słyszę o Centrale voip i muszę przyznać, że ten temat bardzo mnie zaciekawił.
Firma bez centrali to jak człowiek bez ręki. Ciekawy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *