Wynajem aut dla firm – nowy trend
Biznes

Wynajem aut dla firm – nowy trend

Ostanie miesiące pokazały, że idea carsharingu bardzo dobrze odpowiada na potrzeby rynkowe. Coraz częściej zostaje wykorzystywana jako firmowa flota samochodowa, będąca alternatywą dla tradycyjnych służbowych samochodów, kupowanych drogą tradycyjną bądź w formie leasingu. Koncepcja użytkowania bez posiadania świetnie wpisała się w sytuację wielu firm, wywołaną pandemią koronawirusa. Pozwala na cięcie kosztów tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne. Do głównych zalet tego rozwiązania zalicza się płatność za przejechane kilometry oraz indywidualnie dostosowany czas trwania umowy. Jakie jeszcze zalety płyną z carsharingu?

Plenti – przedsiębiorstwo inwestujące w wynajem aut dla firm

Przykładem firmy, korzystającej z usług Traficara (przedsiębiorstwa zapewniającego wynajem aut dla firm) jest Plenti. W swej pracy skupiają się na jak najszybszej dostawie sprzętu do klienta, stąd do tych działań konieczna jest niezawodna flota pojazdów, jaką oferuje Traficar. Plenti wybrała usługę korzystania z samochodów dla własnych pracowników na wyłączność wraz z wszystkimi pozostałymi benefitami, oferującymi przez Traficar. Plenti do świadczenia swych usług postawiło na samochód ekologiczny Renault ZOE, który umożliwia szybkie poruszanie się pasami przeznaczonymi dla komunikacji miejskiej. Plenti zawarła z Traficarem elastyczną umowę, dzięki której opłaty są pobierane za liczbę zrealizowanych przejazdów. Ta forma rozliczeń w porównaniu do zobowiązań leasingowych jest znacznie korzystniejsza pod kątem finansowym.

Wynajem aut dla firm – nowy trend

Zainteresowanie carsharingiem wśród firm

Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Traficara wzrasta liczba przedsiębiorstw, które rezygnują z tradycyjnych rozwiązań takich jak firmowa flota pojazdów. Są bardziej otwarci i chętni wobec innowacyjnego pomysłu jakim jest wynajem aut dla firm. Jak już wspomniano zainteresowanie to z pewnością jest wynikiem trwającej pandemii i niestabilności finansowej wielu firm, które nie chcą narazić się na niepotrzebne zadłużenia finansowe.

Korzyści płynące z usług Traficara

Firmy coraz chętniej korzystają z usług Traficara, gdyż oferuje jasne zasady współpracy, nowoczesną flotę pojazdów oraz całkowity pakiet ich obsługi. Korzystanie z tej formy jest dziecinnie proste, za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej. To główne zalety, które znacznie wyprzedzają tradycyjne formy takie jak np. leasing pojazdów dla firm. Nie wspominając już o znaczącej oszczędności, gdyż w Traficarze pobierane są koszty tylko i wyłącznie za przejechane kilometry.

Traficar dla firm na wyłączność

To jedna z usług dedykowanych dla przedsiębiorstw, z której korzysta wspomniana już firma Plenti. Usługa ta wyróżnia się konkretnie wyznaczoną ilością pojazdów widocznych i dostępnych dla danej firmy i pracowników w niej pracujących. Ogromnym plusem tej usługi jest elastyczny czas trwania umowy oraz dodatkowe narzędzia choćby takie jak panel flotowy oraz kalendarz do zarządzania nią. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, dzięki któremu wzrasta oszczędność czasu.

 

Zobacz więcej podobnych postów