Jak dokonać blokady niechcianych połączeń?
Telefonia

Jak dokonać blokady niechcianych połączeń?

Każdy z nas choć raz miał styczność z nachalnymi propozycjami reklamowymi czy osobami, które zajmowały nam czas niechcianymi połączeniami telefonicznymi. Gdy ma się już dość tego, w głowie zaczyna kiełkować pytanie dotyczące tego jak zablokować numer telefonu? Jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu raz na zawsze możemy się uwolnić od niechcianych telefonów czy smsów. Mimo, iż proces blokowania jest niezwykle ważny to nadal wiele z nas nie wie jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Oto kilka podstawowych sposobów jak poradzić sobie z naprzykrzającymi się połączeniami.

Jak zablokować numer telefonu na Androidzie?

Najprostszym i najłatwiej dostępnym rozwiązaniem jest blokowanie numeru za pomocą systemowej funkcji występującej na urządzeniach opartych o system Android oraz iOS. Posiadając telefon, działający w oparciu o Android wystarczy wejść w historię połączeń i wyszukać numer, który chcemy zablokować, klikając w niego i wybierając właściwą opcję. Takie samo postępowanie wdraża się w momencie blokowania nadawcy uporczywych wiadomości SMS. Blokowania można dokonać również z poziomu ustawień telefonu. Trzeba odnaleźć ikonę związaną z zablokowanymi numerami, a następnie ręcznie dodać numer, który chcemy umieścić na liście. Tutaj wpisanie numeru odbywa się ręcznie. Tak również należy postępować w momencie, gdy chcemy zweryfikować jakie numery znajdują się na liście już wcześniej przez nas zablokowanych. Po zablokowaniu numeru połączenia i wiadomości do nas przychodzące nie będą wyświetlane. To właśnie w tym miejscu odbywa się także odblokowanie określonego numeru.

Systemowa blokada numeru na telefonach iOS

Jeśli zastanawiamy się jak zablokować numer telefonu w systemie iOS? To działania podejmowane tutaj są bardzo podobne do tych w systemie Android. Należy wejść w historię połączeń, wyszukać ikonę „i”, znajdującą się obok numeru, który ma zostać zablokowany. Po przewinięciu kilku opcji trzeba zaznaczyć „Blokuj tę osobę”. By móc sprawdzić, czy numer trafił na listę zablokowanych rozmów, wiadomości i FaceTime wystarczy wejść w menu, następnie ustawienia, później w telefon, a na koniec w „Blokowanie i identyfikacja połączeń”.

Jak dokonać blokady niechcianych połączeń?

Blokowanie przez aplikację

Blokowanie niechcianych numerów telefonów jest możliwe za pośrednictwem dedykowanych temu aplikacji mobilnych. Jednych z najpopularniejszych narzędzi jest Truecaller, która dzięki swej ogromnej i na bieżąco aktualizowanej bazie sama wyszukuje spam i samodzielnie dokonuje jego blokady. Ona jest również odpowiedzialna za identyfikację połączeń do nas przychodzących i ułatwia odrzucenie tych niepożądanych. Jedną z istotniejszych jej funkcji jest możliwość nagrania poszczególnych rozmów. Inną tego typu aplikacją jest także CallApp.

Blokada za pomocą operatora

Kolejnym sposobem na blokowanie numerów jest skorzystanie z pomocy własnego operatora telefonicznego. Wystarczy wejść we własną aplikację mobilną lub połączyć się z infolinią i dokonać blokady wybranego przez nas numeru. To tutaj mamy również możliwość dokonania blokady przychodzących numerów zastrzeżonych.

 

Zobacz więcej podobnych postów