6 konferencji marketingowych, na które warto się wybrać w 2020 roku
Marketing

6 konferencji marketingowych, na które warto się wybrać w 2020 roku

Konferencje marketingowe to branżowe spotkania, podczas których można zdobyć cenną wiedzę oraz przyjemnie spędzić czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Konferencje 2020 odbędą się zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach, a z ich terminami warto zapoznać się już teraz, aby nie pominąć żadnego interesującego wydarzenia. Jakie 6 spotkań szczególnie warto uwzględnić w swoim zawodowym harmonogramie na 2020 rok?

3 warte uwagi konferencje 2020 w Polsce

W 2020 roku w Polsce odbędzie się szereg spotkań poświęconych częściowo lub w całości tematyce marketingowej. Udział w nich warto zaplanować z wyprzedzeniem, gdyż ilość miejsc jest zazwyczaj ograniczona. Niektóre ze spotkań trwają także więcej niż jeden dzień, co wymaga odpowiedniej organizacji oraz zaplanowania pozostałych obowiązków zawodowych.

Pierwszym wartym uwagi wydarzeniem, które w 2020 roku odbędzie się nad Wisłą, jest semKRK. Jest to organizowane co roku w Krakowie spotkanie, którego gospodarzem jest agencja DevaGroup. W tym roku konferencja odbędzie się 6 marca, a jej tematyka jest skierowana głównie do działów marketingu, branży e-commerce oraz właścicieli biznesów. Z wiedzy przekazywanej w trakcie spotkania skorzystają także specjaliści SEM oraz agencje specjalizujące się w marketingu internetowym. Zaletą semKRK jest luźna, przyjazna dla wszystkich uczestników atmosfera, która sprzyja integracji oraz zdobywaniu nowej, cennej wiedzy branżowej.

W marcu 2020 odbędzie się także konferencja I Love Marketing. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 17-20 marca w Warszawie, a każdy dzień zostanie poświęcony innej tematyce. W tym roku po raz pierwszy cały jeden dzień wydarzenia zostanie przeznaczony na SEO oraz content marketing, pozostałe natomiast będą skupiały się na tematyce marketingowej, social media oraz Ads i analityce. 22 maja natomiast w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się Festiwal SEO – największe w naszym kraju wydarzenie w całości dedykowane SEO.

6 konferencji marketingowych, na które warto się wybrać w 2020 roku

3 europejskie konferencje 2020, na które warto się wybrać

Osoby zainteresowane tematyką marketingową oraz pragnące uczyć się od najlepszych specjalistów z całego świata powinny natomiast wybrać się na zagraniczne konferencje, których również nie zabraknie w 2020 roku. Pierwszą, wartą zainteresowania propozycją jest SEOday – konferencja w całości poświęcona tematyce SEO. Wydarzenie odbędzie się już 29 stycznia w Comwell Kolding w Danii oraz będzie poruszało takie zagadnienia, jak m. in. poranna rutyna SEO, wyszukiwanie głosowe oraz unikanie dużych spadków w rankingu.

16 i 17 kwietnia 2020 r. warto zarezerwować sobie czas na BrightonSEO. Jest to jedno z najpopularniejszych i największych zarazem wydarzeń poświęconych SEO, które co roku odbywają się w Europie. Konferencja odbędzie się w Brighton w Anglii, a jej uczestnicy będą mieli do wyboru liczne prelekcje, które jednocześnie będą wygłaszane w 8 różnych salach. Początek lata to z kolei znakomity czas, aby w dniach 2-6 czerwca odwiedzić włoskie Rimini i wziąć udział w Web Marketing Festival, czyli Międzynarodowym Festiwalu Innowacji – wydarzeniu, które co roku gromadzi gości z całego świata promując wymianę ciekawych i oryginalnych pomysłów oraz kreując nowe trendy w branży. Szczegółowy wykaz pozostałych tegorocznych wydarzeń wraz z ich datami oraz opisami znaleźć można pod linkiem konferencje 2020.

Czytaj poprzedni

Telefonia na przestrzeni lat

Czytaj kolejny

Prestiżowy numer 0-800

Zobacz więcej podobnych postów