Jakie informacje możemy uzyskać z numeru KRS?
Biznes

Jakie informacje możemy uzyskać z numeru KRS?

Jak się okazuje znając numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) danej firmy możemy dowiedzieć się o niej naprawdę wiele. Jakie zatem będą to informacje? W jaki sposób możemy je odnaleźć?

Jakie dane możemy sprawdzić w KRS?

Po pierwsze należy zaznaczyć, że informacje dostępne w nowym ujednoliconym KRS może sprawdzić każdy. Jest to, bowiem rejestr jawny. Za pomocą KRS możemy, więc w szybki i prosty sposób zweryfikować dane naszego partnera biznesowego. W KRS odnajdziemy informacje dotyczące przedsiębiorców, fundacji, stowarzyszeń i organizacji zawodowych. Jakie zatem informacje możemy sprawdzić za pomocą numeru KRS? Są to przede wszystkim dane o statusie prawnym, sytuacji finansowej czy też osobach, które reprezentują daną organizację bądź firmę. Możemy, zatem dowiedzieć się np. czy nasz partner biznesowy posiada zaległości podatkowe bądź inne zadłużenie. Z rejestru KRS dowiemy się także czy w stosunku do interesującej nas spółki są prowadzone postępowania, które maja na celu jej likwidacje.

Jakie informacje możemy uzyskać z numeru KRS?

Jak możemy sprawdzić interesujące nas dane z KRS?

Intersujące nas dane z KRS możemy sprawdzić za pomocą Internetu. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości, a następnie wybierzemy zakładkę Krajowy Rejestr Sądowy. W zakładce tej wystarczy już tylko wyszukać interesujący nas podmiot. Możemy zrobić to na podstawie numeru KRS lub za pomocą NIP-u, REGON-u lub nazwy firmy. Pamiętajmy, że wyszukiwanie będzie możliwe tylko wówczas, gdy zaznaczymy interesujący nas rejestr. Co ważne z Internetu możemy pobrać także aktualne odpisy rejestrów. Taki wydruk zawierający dane naszej firmy lub firmy naszego kontrahenta może przydać się nam np. w sytuacji, w której zamierzamy dochodzić roszczeń przed sądem. Jest to, więc bardzo wygodne rozwiązanie, z którego chętnie korzysta wiele osób. Interesujące nas dane możemy pobrać w dowolnym momencie, a wydrukowane przez nas dokumenty nie wymagają pieczątek, ponieważ mają taką samą wartość jak te, które wydawane są przez urząd. Są one oficjalnym odpisem z KRS.

Zobacz więcej podobnych postów