Usługa oddzwaniania
Telefonia

Usługa oddzwaniania

Internet daje możliwość korzystania z wielu rozwiązań będących jeszcze kilka lat temu niedostępnych albo bardzo drogich. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj telefonia voip, która zyskuje sobie zwolenników na całym świecie, bo to praktyczne i pewne rozwiązanie. Zapewne wiele osób zastanawia się, co zrobić, jeśli mamy centrale voip, ale z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Internetu?

Czy to oznacza, że nic nie będzie działać? Co wtedy z klientami chcącymi się z nami połączyć? Jest coś takiego jak funkcja callback dająca nam wiele możliwości. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Serwer, jaki posiadamy łączy się jednocześnie z naszym telefonem oraz z tym telefonem, do którego dzwonimy. W takiej sytuacji oba połączenia są wykonywane dzięki sieci telefonicznej i Internet nie jest potrzebny. Pozwala to na swobodne korzystanie z telefonu bez względu na to, co dzieje się z siecią internetową. Wystarczy kilkuminutowa awaria żeby klienci byli zaniepokojeni, a firma nie mogła do nikogo się dodzwonić. W dzisiejszych czasach oznaczałoby to chaos i niepotrzebne nerwy.

Jak działa oddzwanianie callback?

Z naszego numeru telefonu do serwera wysyłane jest zapylanie, wtedy następuje połączenie przychodzące i odsłuchujemy wiadomość słysząc, że mamy czekać na połączenie. Teraz następuje wysłanie z serwera połączenia do drugiego numer w tym przypadku klienta czy jakiejkolwiek innej osoby, z jaką chcemy się w tej chwili skontaktować. Wystarczy, że ta druga osoba odbierze połączenie i już można bez najmniejszych przeszkód ze sobą rozmawiać. Taką prośbę oddzwonienia callback można wykonać na dwa sposoby.

Można skorzystać ze strony firmy udostępniającej nam serwer. Wtedy dodajemy numer połączenie i łączymy się z numerem, jaki nas interesuje. Można również skorzystać z prośby oddzwonienia przez WAP. To dobre rozwiązanie, ponieważ można tym samym zmniejszyć obciążenie sieci internetowej. Na stronie firmowej można wstawić link na gdzie osoby zainteresowane będą wysyłały prośbę o oddzwonienie.

Usługa oddzwaniania

Jest to proste i jednocześnie skuteczne rozwiązanie wybierane przez wiele osób. Centrale voip to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Korzystają z tego rozwiązania małe, średnie jak i duże firmy. Można dzięki temu w łatwy i tani sposób korzystać z centrali, bez której firma nie może działać. Konfiguracja urządzenia jak i zakup potrzebnego sprzętu to bardzo niskie koszty. Z konfiguracją oddzwaniania callback można poradzić sobie samodzielnie lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowane firmy.

Zobacz więcej podobnych postów