Na czym polega wyszukiwanie obrazem w Google?
Info

Na czym polega wyszukiwanie obrazem w Google?

Rozwiązanie to pojawiło się w 2001 roku, jest ono sporym ułatwieniem dla użytkowników, ale także stanowi ochronę przed niepowołaną kradzieżą dla autorów dzieł. W jaki sposób można zrobić wyszukiwanie obrazem w Google?

Zabezpieczenie przed nadużyciem fotografii

Dzięki możliwości jaką daje wyszukiwanie obrazem, użytkownicy, a głównie autorzy zdjęć mogą dokonywać weryfikacji odnośnie tego czy ich dzieła nie zostały skradzione. Oczywiście rozwiązanie to nie chroni przed nią, ale alarmują o wystąpieniu tego typu zdarzenia. Twórca wówczas może wydać ostrzeżenie odnośnie tego nadużycia, a jeśli ono nie poskutkuje wówczas sprawa trafia na ławę sądową. Niezwykle istotne jest to, by przy udostępnianiu zdjęcia zawsze oznaczone było jego źródło oraz autor. W przypadku wykorzystywania prywatnych dzieł, niezbędna jest zgoda twórcy na udostępnienie zdjęć.

Jak zrobić wyszukiwanie obrazem w Google – metoda pierwsza

Wyszukiwanie obrazem w Google można dokonywać na różne sposoby, jednym z nich jest „przeciągnij i upuść”. To jeden z najbardziej znanych sposobów, który polega na przeciągnięciu wybranej przez nas grafiki i umieszczenie jej w polu wyszukiwania przeglądarki Google. W przypadku kiedy ma się do czynienia z konkretnym produktem lub usługą następuje automatyczne przekierowanie na właściwą stronę www. Jeśli dokonamy wyszukania obrazem konkretnej fotografii wówczas następuje przeniesienie na stronę, na której użyto dane zdjęcie.

Na czym polega wyszukiwanie obrazem w Google?

Drugie rozwiązanie – dodanie grafiki do wyszukiwarki

Dzięki możliwości wyszukiwania obrazem można również wyszukać grafikę zapisaną na własnym laptopie. Trzeba tylko wejść na właściwą stronę taką jak images.google.com i kliknąć w ikonę aparatu. Po tej czynności powinna ukazać się opcja wybierz plik. Tak jak w pierwszym sposobie tak i tutaj Google wyświetli wszelkie wyszukiwania powiązane z danym obrazem.

Trzeci sposób – adres URL fotografii

Kolejny sposób mówi o wyszukiwaniu za pośrednictwem adresu URL danego obrazu. Podobnie jak wcześniej wymaga się tutaj wejścia na stronę images.google.com i wejść w ikonkę aparatu i otworzyć fotografię w odrębnym oknie, naciskając na prawy klawisz myszy i wybierając „kopiuj adres URL obrazu”. Po ukazaniu tego adresu należy go zaznaczyć i dokonać kopiowania. Na końcu trzeba wkleić link w odpowiednie okienko – Search by image – Paste image URL.

Ostatni trick – z użyciem prawego klawiszu myszy

Bardzo łatwym trickiem, choć nie zawsze dostępny we wszystkich przeglądarkach jest wyszukanie obrazu poprzez kliknięcie w niego prawym przyciskiem myszy i zaznaczeniu „szukaj obrazu w Google”.

W jaki sposób obraz trafia do grafiki Google?

Każdy chciałby, by jego fotografie były wyświetlane w grafice Google w pierwszej kolejności w wynikach graficznych Google. Nie jest to tak oczywiste, trzeba wykonać odpowiednie działania, by znaleźć się w jak najbardziej korzystnym miejscu wyszukiwania. Najważniejsze jest to, by zdjęcia posiadały opis, który zawiera odpowiednie do niego słowa kluczowe, np. które odpowiadają tematyce danej fotografii. Opis ten musi zostać umieszczony w znaczniku ALT w kodzie obrazka.

 

Zobacz więcej podobnych postów