Reklama zewnętrzna – w czym tkwi sekret jej skuteczności?
Marketing

Reklama zewnętrzna – w czym tkwi sekret jej skuteczności?

Reklama zewnętrzna to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych narzędzi promowania swoich usług, po które najchętniej sięgają firmy działające lokalnie. Jej popularność wynika z kilku istotnych czynników, do których należą m. in. niska cena, wysoka skuteczność oraz możliwość dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców. Jakie zalety posiada reklama zewnętrzna i dlaczego zawsze opłaca się w nią inwestować?

Reklama zewnętrzna i jej specyfika

Pod pojęciem reklamy zewnętrznej kryją się działania promocyjne prowadzone poza miejscem zamieszkania konsumentów. Na reklamę zewnętrzną składa się całość środków reklamowych prezentowanych poza budynkami za pomocą odpowiednich nośników. Ten popularny od lat rodzaj reklamy najczęściej umieszczany jest w miejscach użyteczności publicznej, które są regularnie uczęszczane przez duże grupy ludzi. Ponadto, reklama zewnętrzna pojawia się także w pojazdach komunikacji miejskiej, w centrach handlowych, na dworcach oraz lotniskach.

Przekaz reklamowy prezentowany za pośrednictwem reklamy zewnętrznej charakteryzuje się minimum treści, atrakcyjnym i przyciągającym wzrok projektem oraz zwracającymi uwagę elementami. Taki jego charakter pozwala odbiorcy na zapoznanie się z treścią reklamy w kilka sekund oraz zapamiętanie przekazu, co pozytywnie wpływa na skuteczność działań marketingowych prowadzonych za jej pomocą. Przekaz reklamowy dobrze zapada ponadto w pamięć wspierając markę w promowaniu konkretnego wizerunku oraz zwiększaniu swojej rozpoznawalności.

Reklama zewnętrzna może być realizowana za pomocą różnych nośników. Do najpopularniejszych należą m. in. billboardy, reklama wieloformatowa, afisze, plakaty, citylighty oraz bannery. Firmy często sięgają także po szyldy, neony oraz reklamy prezentowane na środkach transportu, czyli popularne car wrapping oraz mobil – reklamy w postaci tablic reklamowych umieszczonych na przyczepie samochodowej wożonej po mieście.

Reklama zewnętrzna – w czym tkwi sekret jej skuteczności?

Reklama zewnętrzna i jej najważniejsze zalety

Reklama zewnętrzna istnieje od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby wkrótce miała stracić na popularności. Firmy chętnie korzystają z jej nośników, a ogromne zainteresowanie nimi wynika wprost z wysokiej skuteczności, z jakiej słyną działania marketingowe realizowane za pomocą reklamy zewnętrznej. Ta forma promowania usług pozwala bowiem relatywnie niskim kosztem dotrzeć do szerokiego grona klientów i wzbudzić ich zainteresowanie konkretną ofertą. Reklama zewnętrzna umożliwia zaprezentowanie konkretnych usług lub produktów także tym osobom, które na co dzień nie oglądają telewizji oraz nie czytają prasy.

Kolejną zaletą reklamy zewnętrznej jest wysoki współczynnik kontaktu. Jej nośniki mogą być bowiem udostępniane przez długi czas, co pozytywnie wpływa na skuteczność działań marketingowych oraz pozwala na zapoznanie się z daną ofertą przez wszystkie potencjalnie nią zainteresowane osoby. Ponadto, reklama zewnętrzna jest stosunkowo niedroga w realizacji oraz bardziej opłacalna pod względem ekonomicznym od reklam emitowanych w tradycyjnych mediach. Koszt jej realizacji jest jednak uzależniony od projektu, formatu, wybranego nośnika oraz jego lokalizacji. 

Zobacz więcej podobnych postów