Nowe obostrzenia w Polsce
Info

Nowe obostrzenia w Polsce

Trzecia fala koronawirusa w Polsce w pełni, mimo iż całkowity szczyt zakażeń jeszcze przed nami to już pojawiają się rekordowe dzienne ilości zakażeń, jakich do tej pory jeszcze nie było w naszym kraju. W środę 24 marca 2021 odnotowano największą liczbę nowych infekcji od początku trwania pandemii w Polsce. Rząd zapowiedział, że w czwartek 25 marca 2021 roku zostaną ogłoszone kolejne obostrzenia. Jakie zmiany czekają nas znowu? Czy twardy lockdown tuż przed nami?

Doniesienia premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek 23 marca 2021 roku ogłosił, że Polaków czeka kolejne zaostrzenie obostrzeń, które są spowodowane coraz gorszą sytuacją epidemiczną w kraju i zagrożeniem wydolności polskiej służby zdrowia. Sytuacja ta nie tylko wygląda groźnie w Polsce, ale i innych krajach europejskich, w których także pojawiają się nowe restrykcje. Nowe obostrzenia będą obejmowały tydzień przed świętami i tydzień po świętach. Wejście ich w życie planowane jest od północy z niedzieli na poniedziałek.

Nowe obostrzenia w Polsce

Prawdopodobne przepisy ogłoszone 25 marca

Przypuszcza się, że w najbliższy czwartek (25.03.2021) zostaną ogłoszone nowe przepisy w sklepach. Zmniejszona zostanie ilość osób, jaka będzie mogła przebywać w jednym czasie z innymi. Zapowiada się zamknięcie takich sklepów jak markety budowlane i punkty RTV/AGD. Wśród zaleceń rządu pojawiają się prośby o zminimalizowanie przemieszczania się podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz nie gromadzenie się w grupach liczących więcej niż 5 osób. Najbardziej rozsądną opcją będzie spędzenie Świąt w gronie najbliższej rodziny. Wedle ustaleń raczej nie zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się. Kościoły oraz cmentarze mają pozostać otwarte dla wiernych. Zmiany nastąpią prawdopodobnie w sposobie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę – w miarę możliwości powinny odbywać się na świeżym powietrzu dla mniejszej ilości osób. Nie wiadomo jaki los czeka pracowników salonów fryzjerskich oraz gabinetów kosmetycznych. Podobnie jest z przedszkolami i żłobkami.

Zobacz więcej podobnych postów