Gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?
Biznes

Gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?

Gdy zastanawiamy się nad poprawą atmosfery w miejscu pracy nie od razy przychodzi nam na myśl wyjazd integracyjny. Niestety nie zawsze pozostałe motywacje w postaci premii czy dodatkowego usprzętowienia są odpowiednio skuteczne. Nie ma nic bardziej integrującego zespół niż wspólny wyjazd i doświadczenia poza miejscem zatrudnienia. Może to był zwyczajne wyjście do restauracji czy też dalszy wyjazd w Bieszczady i wyprawa w sine wiry. Interesujących miejsc w Polsce nie brakuje, a integrację można zawsze powiązać z nauką nowych umiejętności.

Dlaczego warto organizować wyjazd integracyjny?

Głównym powodem organizowania firmowych wyjazdów jest integracja pracowników. Stwarzają one okazję do lepszego poznania się w całkiem innym środowisku. To idealny sposób na to, by zbudować wzajemne zaufanie, co przełoży się pozytywnie w trakcie wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Wszystkie zajęcia w trakcie wyjazdu mogą mieć na celu poprawę komunikacji między konkretnymi osobami czy działami. Wyprawa z dala od miejsca zatrudnienia dobrze wpływa na zmniejszenie stresu oraz dla wielu będzie dodatkową motywacją do pracy. Pozytywne wrażenia po wyjeździe sprawią, że pracownicy będą chcieli wspólnie podejmować przedsięwzięcia i realizować różne projekty zawodowe.

Gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?

Ciekawe pomysły na wypad np. sine wiry w Bieszczadach

By wyjazd integracyjny był udany warto wybrać odpowiednio ciekawe miejsce i aktywności dopasowane do możliwości pracowników. Gdy zatrudniony zespół składa się z młodych osób, lubiących aktywnie spędzać wolny czas warto zorganizować wypad np. w sine wiry w Bieszczady czy do innej górskiej miejscowości. Dobrym pomysłem dla takiej grupy jest także start w biegu survivalowym. Równie dobrze może to być udział w jednym z klasycznych biegów ulicznych czy też start w sztafecie. Osoby mniej wysportowane mogą stanowić silną grupę wsparcia i dopingu. Często organizowane są również spływy kajakowe czy jazdy offroadowe.

Świetnym pomysłem są również gry terenowe czy umysłowe. Wystarczy odpowiednio podzielić zespół na kilka osób. To dobry sposób na poprawę współpracy między osobami z zespołu. Coraz częściej wykorzystywanym pomysłem na wypad integracyjny jest wyjście do escape roomu. Tutaj bez wzajemnej współpracy, opuszczenie sekretnego pokoju nie będzie możliwe. Takie pomysły mogą być organizowane w trakcie jednodniowych wypadów bądź też weekendowych wyjazdów z dala od siedziby firmy. Dla mniej aktywnych zespołów zaleca się np. rejs po jeziorze, gry miejskie czy laserowy paintball.

Odpowiednie warunki noclegowe dla pracowników

Na udany wyjazd integracyjny wpływ ma również jego lokalizacja. A z tym powiązany jest nocleg, który powinien być odpowiednio dopasowany tak, by zapewniał komfort po dniu pełnym wrażeń. Warto wybrać te hotele i miejsca, które wyróżniają się bogatym doświadczeniem w organizacji wyjazdów integracyjnych. Bardzo często w takich obiektach znajdują się inne atrakcje takie jak basen czy salon SPA, którymi nie pogardzi nawet najbardziej wymagający pracownik.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów