Moje pierwsze kroki z e-marketingiem
Marketing

Moje pierwsze kroki z e-marketingiem

E-marketing bywa coraz częściej wykorzystywany w kreowaniu przewagi konkurencyjnej danej działalności gospodarczej. Wynika to z ciągłego wzrostu liczby osób, korzystających z Internetu, a co za tym idzie większej ilości klientów.

E-marketing – czym jest?

To tak zwany marketing internetowy, na który składają się działania reklamowe, które wykonywane są w sieci. Mowa tu o różnych akcjach promocyjnych, konkursach, reklamach tekstowych, graficznych, artykułach sponsorowanych i itp. Wdrażając plan marketingowy w Internecie, każda firma powinna przemyśleć, które z gałęzi Internetu mogą zostać wykorzystane do zarządzania marketingowego.

Na początek strona internetowa

Trzeba mieć świadomość, że strona internetowa to główne narzędzie promocyjne wykorzystywane w e-marketingu. Strona nie tylko jest wizytówką danej marki, ale także kompendium wiedzy na temat prowadzonej działalności oraz świetnym narzędziem reklamy w Internecie. Przed założeniem strony internetowej każda firma dokładnie powinna się zastanowić jakie narzędzie marketingowe chce zastosować do rozwoju przedsiębiorstwa. Strona może zostać wykonana przez zewnętrznych specjalistów lub samodzielnie.

Na stronie internetowej powinny zostać umieszczone wszystkie dane firmy, jej historia, struktura organizacyjna oraz przedstawiciele. Własna witryna to miejsce, w której powinno ukazać się swą działalność np. charytatywną czy sponsoringową.

Moje pierwsze kroki z e-marketingiem

Wykorzystanie wyszukiwarki do promocji własnej firmy

Strona internetowa sama w sobie nie przyniesie klientów. Musi ona zostać odpowiednio rozreklamowana w sieci. Przykładem może być wykorzystanie wyszukiwarki Google do promocji własnej strony. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu można dotrzeć do potencjalnej grupy odbiorców i pojawieniu się znacznie większej liczby odwiedzin własnej strony. Ważne by być widocznym w witrynie Google, dzięki temu można pozyskać nowych klientów.

Media społecznościowe jako narzędzie reklamy

Social media są wdzięcznym narzędziem reklamowym. To miejsce kryje w sobie ogromny potencjał e-marketingowy. To miejsce gdzie klienci mogą wejść w interakcję z ulubionymi markami i producentami, udostępniając, oceniając i komentując ich produkty.

 

Zobacz więcej podobnych postów