W jaki sposób pozyskać lojalnego klienta do sklepu internetowego?
Marketing

W jaki sposób pozyskać lojalnego klienta do sklepu internetowego?

W przypadku sklepów internetowych lojalni klienci są naprawdę bardzo ważni. To właśnie oni napędzają rozwój e-sklepu. Za lojalnego klienta możemy uznać osobę, która dokonuje u nas regularnych zakupów, ponieważ jest zadowolona z jakości naszych towarów i obsługi klienta. Poza tym taki klient chętnie poleca też nasz sklep znajomym i rodzinie, dzięki temu zyskujemy nowych klientów. Opłaca się, więc dbać o swoich stałych klientów, ponieważ utrzymanie lojalnego klienta kosztuje średnio 5 razy mniej niż pozyskanie klienta zupełnie nowego.

Lojalny klient – jak go pozyskać i utrzymać?

Aby pozyskać lojalnego klienta oprócz wysokiej jakości asortymentu i profesjonalnej obsługi klienta warto go czymś zachęcić do zakupu w naszej firmie. Mogą to być np. gratisy niespodzianki, które będziemy dodawać do każdej przesyłki. Lojalnym klientom dobrze jest zaproponować promocje, z których to mogą korzystać tylko stali klienci. Taka grupa klientów może otrzymywać różnego rodzaju rabaty np. darmową dostawę. Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie programów lojalnościowych, w których to klienci mogą zbierać punkty i wymieniać je na bony towarowe, a także programy partnerskie, dzięki którym lojalni klienci za polecenie naszego sklepu otrzymują określone rabaty.

W jaki sposób pozyskać lojalnego klienta do sklepu internetowego?

Co jeszcze możemy zrobić?

O lojalnym kliencie powinniśmy dowiedzieć się możliwie jak najwięcej, a wszystko po to, aby nawiązać z nim stałą relacje. Warto jest spersonalizować z nim kontakt oraz przesyłać mu tak skonstruowaną ofertę, która będzie odpowiadała jego indywidualnym potrzebom. Dobrym rozwiązaniem jest np. tworzenie ankiet dla stałych klientów, dzięki temu możemy wzbogacić wiedzę na temat ich upodobań. Klient powinien przede wszystkim zaufać marce. Klienci muszą wiedzieć, że jesteśmy przedsiębiorcą, któremu można zaufać. Dlatego tak ważne jest abyśmy opisali historię działalności naszej firmy, udostępnili nr telefonów, adres e-mail oraz formularz kontaktowy. Bardzo duże znaczenie ma także szybka i sprawa obsługa klienta, uwzględnianie sugestii klientów oraz przestrzeganie terminów wysyłki.

Zobacz więcej podobnych postów