Komunikacja dla Biznesu - Nowoczesna technologia
Marketing

Komunikacja dla Biznesu - Nowoczesna technologia

Telefon VoIP to rodzaj aparatu telefonicznego, który w odróżnieniu od powszechnie znanych urządzeń nie jest podłączony do sieci telefonicznej ale do komputerowej. Połączenia nim realizowane korzystają z technologii VoIP. Do komunikacji używa się telefonu, przypominającego typowy aparat telefoniczny. Zamiast analogowego wyjścia posiada wyjście do internetu w postaci gniazda RJ-45 w standardzie Ethernet. Telefonia VoIP korzysta z protokołu SIP oraz stosownego kodeku. Telefonia VoIP niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze wydatki na telekomunikację mogą spaść nawet o połowę, niż w przypadku tradycyjnych aparatów PSTN i ISDN. Abonament ma symboliczną wysokość, niższe są również koszty rozmów międzymiastowych oraz międzynarodowych. W przypadku zaś funkcjonowania VoIP w ramach sieci firmowej, wszelkie koszty odpadają całkowicie. Jedną z opcji redukujących koszty jest również callback - polegający na zwrotnym oddzwanianiu do osoby, która wykonywała połączenie telefoniczne. VoIP uwalnia również od bycia na łasce państwowych operatorów monopolizujących rynek telefonii. Z tym wiąże się również większa prywatność. Wykluczone są również straty czasu oraz funduszy na zakup, zainstalowanie oraz serwisowanie tradycyjnego wyposażenia telefonicznego. Jakość samych połączeń VoIP jest nieporównywalnie wyższa od połączeń tradycyjnych. Możliwe jest to poprzez korzystanie z centrów danych utrzymujących wskaźnik nieprzerwanej dostępności usług. Kolejną zaletą, jaką niesie ze sobą telefonia VoIP jest brak okablowania, przewodów i osprzętu zajmujących wiele miejsca. Dotyczy to głównie biur. Jest to bardzo pomocne, gdy trzeba przenieść je do innego miejsca. Co więcej podłączenie VoIP nie przysparza większych wyzwań i jest zadaniem osiągalnym również dla osób nieobytych z umiejętnościami technicznymi. Kluczem jest przeprowadzanie konfiguracji z poziomu strony internetowej korzystającej z intuicyjnego interfejsu. Czas konfiguracji to ok. 15 minut. Sama technologia VoIP jest zdolna do szybkiego zintegrowania z usługami przesyłania obrazu lub danych.

Komunikacja dla Biznesu - Nowoczesna technologia

Korzyści

Telefonia Voip w ostatnim czasie zyskuje sobie wielu zwolenników. Łatwość podłączenia telefonu internetowe oraz niskie koszty jego utrzymania wpływają na to wszystko. Osoby korzystające z telefonii voip nie chcą jej zamienić na żadne inne rozwiązanie. Ten rodzaj telefonii ma bardzo dużo zalet, dlatego warto na niego postawić.

Oszczędność

Obniżenie rachunków telefonicznych za połączenia zagraniczne to dla wielu firm priorytet. W przypadku telefonii voip jest to możliwe do wykonania. Im więcej wykonuje się każdego dnia międzynarodowych połączeń tym szybciej telefonia voip się zwraca. Można płacić za rozmowy z góry albo z dołu. Wszystko jest do uzgodnienia.

Konfiguracja

Zaletą telefonii voip jest możliwość skonfigurowania sobie w dowolny sposób centrali telefonicznej czy funkcji callback. Można to zrobić samodzielnie, można zlecić firmie. Centrala wraz ze wszystkimi swoimi funkcjami dopasowana jest do potrzeb użytkownika. W tym przypadku może to być klient firmy, do której stara się dodzwonić w pilnej dla niego sprawie.

 

Marek Kowalski
WŁAŚCICIEL FIRMY

Korzystam z telefonii voip od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa bardzo szybko i co ważne wiele pieniędzy na tym mogłem zaoszczędzić, bo połączenia międzynarodowe są o wiele tańsze.


Tomasz Wroński
AGENCJA REKLAMOWA

Według mnie centrala telefoniczna w telefonii voip to najlepsze rozwiązanie. Wszystko mam ustawione tak żeby klienci byli przekierowani od razu do działu, który ich interesuje. Oszczędzam im i sobie sporo czasu.


Natalia Mosikiwiecz
FREELANCER

Bałam się, co będzie, jeśli stracę połączenie z Internetem i co wtedy będzie z klientami. Okazało się, że jest funkcja callback, która idealnie się do tego nadaje. Teraz wiem, że telefonia voip to była dobra decyzja i każdemu ją polecam.

Zobacz więcej podobnych postów