Promocja firmy w mediach społecznościowych
Marketing

Promocja firmy w mediach społecznościowych

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie dotyczące korzyści reklamowania własnej firmy w social media. Czy tak naprawdę ta forma reklamy jest konieczna? Prawdą jest, że posiadanie konta firmowego w mediach społecznościowych ma wiele zalet. Trzeba być świadomym, że Facebook nie jest jedyny portalem społecznościowym. Dla bardziej biznesowych kontaktów przydać się może rejestracja w LinkedIn. Często może stać się źródłem nowych kontaktów biznesowych czy nowej grupy konsumenckiej. Najważniejsze jest to, by przebywać na tych portalach, na których przebywają nasi potencjalni klienci.

Korzyści z posiadania konta w social media

Przedsiębiorcy zwykle uważają, że social media to miejsce przeznaczone na sferę prywatną. Współcześnie uległo to zmianie. To nie tylko szansa dla firm do promowania własnej działalności, ale także możliwość nawiązywania relacji z grupą docelową, a dzięki temu pozyskiwanie informacji na temat własnej oferty czy produktów.

Świadomy biznesman wie, że większość dzisiejszych klientów ma konto w mediach społecznościowych i często nawiązuje kontakty z różnymi firmami. To idealne miejsce, służące do badania preferencji klientów oraz potencjalnych odbiorców. To doskonałe narzędzie do nawiązywania bezpośredniej komunikacji z klientami. W social mediach występują mniej oficjalne centra obsługi klienta, za pomocą w łatwy sposób mogą opublikować coś na stronie wybranej marki czy wysłać do niej wiadomość prywatną.

Promocja firmy w mediach społecznościowych

Docieranie do szerszego grona odbiorców

Za pomocą treści udostępnianych na portalu, firmy mają możliwość tworzenia nowych leadów i docierać do nowych klientów, którzy do tej pory nie miały styczności z naszą działalnością, a nawet naszymi produktami czy usługami. To jeden z mniej kosztowych sposobów pozyskiwania nowej grupy konsumentów.

Kreowanie wizerunku eksperckiego

Udostępniając treści, wpisy czy różne wskazówki firmy stają się ekspertami we własnej dziedzinie. Korzystając z serwisów społecznościowych nie tylko mają możliwość wyjaśnić różne kwestie, ale także zachęcić do skorzystania z usług własnej firmy.

Początki w mediach społecznościowych

Każdy przedsiębiorca powinien wystartować od analizy rynku. Trzeba dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się grupa docelowa, jakim językiem się posługuje i jakich informacji najczęściej oczekuje. Warto też być świadomym, które social media są wybierane przez konkurencję oraz w jaki sposób je prowadzą.

Kolejnym ważnym działaniem jest dokonanie analizy indywidualnej sytuacji. Współcześnie dla efektywniejszej reklamy warto znaleźć miejsce w budżecie na pensję dla grafika, copywritera oraz moderatora. Często jest tak, że zajmują się tym osoby, które już są zatrudnione w firmie. Trzeba wyznaczyć dokładny czas jaki powinni pracownicy poświęcać na tą aktywność.

Istotne jest także dokonanie analizy mediów społecznościowych. Dwie poprzednie analizy powinny określić, w których serwisach należy założyć konto firmowe. Gdy grupą docelową są różni przedsiębiorcy warto wybrać LinkedIn, gdy natomiast oferta kierowana jest to nastolatków warto przemyśleć założenie konta na Snapchat’cie.

 

 

 

Zobacz więcej podobnych postów