Sztuczna inteligencja w biznesie: jak wdrożyć ją w swojej firmie
Biznes

Sztuczna inteligencja w biznesie: jak wdrożyć ją w swojej firmie

Sztuczna inteligencja (AI) w biznesie bardzo szybko staje się powszechnie stosowanym narzędziem. Pozwala zdobyć przewagę nad konkurencją. Kiedyś eksperci spekulowali nad jej zaletami i wadami. Obecnie głębokie uczenie się i sztuczna inteligencja postrzegane są przez liderów biznesu jako niezbędne narzędzia. 

Aplikacje mobilne oparte na AI

W tak dynamicznej branży innowacje pojawiają się w mgnieniu oka. Nic więc dziwnego, że telefon komórkowy jest jednym z głównych obszarów ekspansji sztucznej inteligencji. AI zapewnia niespotykane dotąd możliwości personalizacji i dostosowywania do potrzeb użytkownika. Pozwala firmom gromadzić kluczowe informacje o klientach i wykorzystywać je do kreowania wysoce kontekstualnych, unikatowych interakcji marki. W ten sposób mogą zwiększyć zaangażowanie grupy docelowej.

Doskonałym przykładem są tutaj chatboty. Stały się normą w zakresie obsługi klienta online. Zapewniają obsługę 24/7 i natychmiastowe rozwiązywanie problemów użytkowników. Klienci często nie potrafią rozpoznać, czy rozmawiają z konsultantem, czy z komputerem. Chatboty zazwyczaj odpowiadają na ich pytania na podstawie słów kluczowych.

Ważną rolę odgrywają też wirtualni asystenci. Łączą systemy rozpoznawania mowy i obrazu, przetwarzanie języka naturalnego, uczenie maszynowe i inne elementy sztucznej inteligencji. Stosują zaawansowane algorytmy, by ciągle poprawiać doświadczenia użytkownika.

Sztuczna inteligencja w biznesie: jak wdrożyć ją w swojej firmie

Sztuczna inteligencja w e-commerce

Sztuczna inteligencja zapewnia przewagę konkurencyjną firmom e-commerce. Wykorzystując uczenie maszynowe, oprogramowanie AI automatycznie taguje, organizuje i wizualnie przeszukuje asortyment poprzez etykietowanie funkcji obrazu lub video. Umożliwia klientom odkrycie powiązanych produktów.

Spersonalizowane reklamy

Platformy internetowe są kluczową częścią każdego planu marketingowego, a dotarcie do odbiorców za pomocą spersonalizowanych reklam ma ogromne znaczenie dla każdej firmy. Prawie każdy korzysta teraz ze smartfona lub komputera z dostępem do Internetu, dlatego przedsiębiorstwa mogą skuteczniej reklamować swoje produkty i usługi. 

Produkty cyfrowe przechwytują coraz większą ilość danych z każdej interakcji użytkownika. Ukierunkowane reklamy powiązane z analizą predykcyjną, wykorzystują sztuczną inteligencję do określania sposobu interakcji marki z klientami. AI pozwala również marketingowcom zdobywać cenne informacje o klientach, automatyzować codzienne zadania i usprawniać przepływy pracy.

Sztuczna inteligencja w biznesie: jak wdrożyć ją w swojej firmie

Analityka danych

Analiza danych jest kluczem do właściwego reagowania na pojawiające się trendy i generowania przychodów. Przy coraz większej informacji analiza i wykorzystywanie tych danych ma ogromny wpływ na wyniki. Dzięki sztucznej inteligencji i algorytmom uczenia maszynowego możesz lepiej analizować informacje.

Korzystając z głębokiego uczenia, możesz automatycznie wyodrębniać ważne wzorce i trendy z dużych zestawów danych. W ten sposób sztuczna inteligencja pozwala na podjęcie bardziej świadomych decyzji. Dodatkowo pomaga opracować strategię biznesową i poprawić wyniki sprzedaży.

Zobacz więcej podobnych postów