Porady prawne dla firm — Gdzie udać się po pomoc?
Biznes

Porady prawne dla firm — Gdzie udać się po pomoc?

Prowadzenie biznesu to bardzo wymagające zajęcie. Często wątpliwości dotyczą natury prawnej. Wielu przedsiębiorców nie wie wtedy co robić oraz gdzie udać się po pomoc prawną. W rzeczywistości istnieje kilka opcji - zarówno darmowych, jak i płatnych, z których mogą skorzystać. W tym tekście podpowiadamy co robić, gdy potrzebujemy opinii i pomocy prawnika jako firma.

Porady prawne dla firm — Gdzie udać się po pomoc?

 

Czym jest pomoc prawna dla firm?

Pomoc prawna dla firm to porady prawne lub inne działania wykonywane przez kancelarię odnośnie tematyki firmowej. Oferują ją prawnicy i kancelarie prawne, które specjalizują się w biznesie oraz zagadnieniach tego typu. Pomoc taka wygląda bardzo podobnie do tej udzielanej osobom prywatnym. Może ona dotyczyć zarówno samej porady jak obsługi prawnej tzn. reprezentowania nas przed sądem czy załatwiania spraw formalnych.

 

Bezpłatne porady prawne dla firm

Pierwszym sposobem na uzyskanie pomocy prawnej dla firm jest odnalezienie kancelarii, które oferują darmowe porady prawne. Najczęściej darmowa pomoc będzie dotyczyła jedynie samej porady lub wskazówek do rozwiązania sprawy udzielanych na miejscu “od ręki”. Obecnie wiele kancelarii udziela tego typu porad. Wiele z nich działa też w internecie a nie tylko lokalnie. Kancelarie takie udzielają porad za darmo, licząc, że otrzymają pełne zlecenie prowadzenia sprawy już odpłatnie. Opcja ta jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli mamy jedynie wątpliwości np.finansowe czy urzędowe. Prawnicy znający się na dziedzinie biznesowej z pewnością powiedzą nam czy nasze obawy były słuszne, a my będziemy mogli wtedy odpowiednio zareagować.

 

Kancelarie prawne oferujące pomoc prawną w biznesie

Drugim sposobem uzyskania pomocy prawnej jest udanie się bezpośrednio do kancelarii prawnych specjalizujących się dziedziną biznesową. Spis kancelarii tego typu znajdziemy w internecie. Poszczególne kancelarie np.na swoich stronach internetowych posiadają też informacje czy specjalizują się tego typu działalnością. Jeśli tak jest, będziemy mogli udać się do kancelarii bezpośrednio z konkretnym problemem oraz ze zleceniem działania np. zarejestrowania firmy.

Zobacz więcej podobnych postów